Fesztivál és szabadtéri merch · Magyarország

Hálózsákok fesztiválokra, szabadtéri rendezvényekre és kemping eseményekre

Magyar fesztiválszervezőknek, szabadtéri rendezvényszervezőknek, kemping és outdoor brandeknek, ifjúsági táboroknak, cserkész csapatoknak, valamint zenei és kulturális fesztiválok backstage és vendégcsomagjához, akiknek branded hálózsákra van szükségük VIP vendéglátáshoz, önkéntes csomaghoz, sajtó welcome packhez és merch shop értékesítéshez — anyagválasztás, hőmérséklet-tartomány és méretezés a magyar nyári és átmeneti szezonra szabva, HUF + 27% ÁFA árazással, Budapestről koordinálva.

Miért a hálózsák a fesztivál és szabadtéri merch egyik leginkább emlékezetes kategóriája?

Felhasználási terület
VIP backstage vendéglátás, önkéntes welcome pack, sajtó és influencer csomag, merch shop árucikk, kemping regisztrációs csomag, cserkész és ifjúsági tábor felszerelés
Anyag
Poliészter 190T–210T külső, pamut bélés vagy üreges szálas poliészter bélés (150–400 g/m²), vízlepergető külső bevonattal
Hőmérséklet-tartomány
+15°C (nyári fesztivál), +5°C (átmeneti szezon), 0°C (hűvös éjszaka), -5°C (kora tavaszi/késő őszi kemping)
Méretek
180×75 cm (felnőtt standard), 200×80 cm (felnőtt XL), 150×60 cm (gyerek), összehajtva 35×20 cm-es kompakt méret
MOQ
100–300 darab a legtöbb modellnél, 50 db-os pilot 25–35%-os felárral
Ártartomány
4 500–14 500 Ft + 27% ÁFA között darabonként, anyag és bélés függvényében
Szállítás
20–35 munkanap a gyártás megkezdésétől, Budapestről

A hálózsák a magyar fesztivál-szezon egyik leginkább emlékezetes, hosszú távon használt branded merchandise formátuma. A Sziget Fesztivál, a Balaton Sound, a Volt Fesztivál (Sopron), a Művészetek Völgye (Kapolcs), a Strand Fesztivál (Zamárdi), az Efott (korábban Velence, jelenleg több helyszín), a Kolorádó (Mánfa), a Bánkitó Fesztivál, a Rockmaraton (Dunaújváros), a FEZEN (Székesfehérvár), a Fishing on Orfű, a Campus Fesztivál (Debrecen), a SZIN (Szeged), a Tisza-tavi Fesztivál, a Tállya Fesztivál, a Borsodi Művészeti Fesztivál, a Veszprémi Utcazene Fesztivál, a Zene Kert (Budapest), a Belvárosi Fesztivál (Pécs) és a hazai cserkészmozgalom (Magyar Cserkészszövetség, MCSSZ) mind használ branded hálózsákot backstage vendéglátáshoz, önkéntes welcome packhez, sajtó csomaghoz és merch shop értékesítéshez. A kulcs nem a hálózsák méretében vagy színében rejlik — a 180×75 cm-es felnőtt standard és a 200×80 cm-es XL a legtöbb alkalmazást kiszolgálja — hanem abban, hogy a bélés hőmérséklet-tartománya, a külső anyag strapabírása és a logó-felület mérete a konkrét rendezvény szezonjához illeszkedjen.

A nyári fesztiválszezonra (június–augusztus) a +15°C komfort-tartományú, vékonyabb bélésű modell az ideális, mert a szabadtéri alvás éjszakai hőmérséklete a Balatonnál, a Velencei-tónál és a Sziget Hajógyári-szigetén ritkán megy 12–15°C alá. Az átmeneti szezonos fesztiválokra (május eleji, szeptember végi események) a +5°C tartományú, közepes bélésű modell javasolt, míg a kora tavaszi vagy késő őszi kemping táborokhoz, a Művészetek Völgye magasabban fekvő területein, a Bükkben és a Mátrában szervezett szabadtéri programokhoz a 0°C vagy -5°C tartományú, vastagabb üreges szálas béléssel ellátott hálózsák a megfelelő.

A hálózsák anyaga a magyarországi nyári és átmeneti szezonra a poliészter 190T–210T külső szövet, pamut béléssel vagy üreges szálas poliészter béléssel. A 190T és 210T a szövet sűrűségét jelöli (T = thread count, szálszám), és a magasabb szám sűrűbb, strapabíróbb anyagot jelent. A 210T külső a fesztiválokon jellemzőbb, ahol a sátor padlóján való húzás, a nedves fű és a sár is éri a hálózsákot. A vízlepergető külső bevonat (DWR — Durable Water Repellent) a harmat, a zápor és a sátor beázása esetén véd. A bélésnél a pamut kellemes tapintású és légáteresztő, de nehezebb és lassabban szárad; az üreges szálas poliészter (Hollow Fiber) könnyebb, gyorsabban szárad és jobban tartja a hőt, ezért a fesztivál-merch kategóriában a leggyakoribb.

A méretezésnél a 180×75 cm-es felnőtt standard modell a magyar átlag felnőtt testmérethez (170–185 cm magasság) illeszkedik, és a legtöbb fesztiválozó számára kényelmes. A 200×80 cm-es XL a magasabb, 185–200 cm közötti testalkathoz szükséges. A gyerek méret (150×60 cm) a cserkész és ifjúsági táboroknál jellemző, és a 6–14 éves korosztályhoz alkalmas. Az összehajtott méret (35×20 cm-es, kb. 3–5 literes térfogat) a hátizsákba, a sátor mellé vagy a kemping felszerelésbe való praktikus tároláshoz fontos.

A logó-felület a hálózsákon korlátozott. A 180×75 cm-es standard modellnél a logó és a fesztivál branding tipikusan a lábfejrész külső oldalára kerül, 25×25 cm-es méretben, szitanyomással vagy hőtranszferrel. A hímzés a lábfejrész belső oldalán, kisebb (8×8 cm) felületen kiegészítő elemként jelenik meg. A cipzár húzóka, a belső zseb és a kompressziós tárolózsák is logózható. A nyári fesztiválokon a feltűnő, nagy felületű logó előnyös (lábbal kitolva a sátorból is látszik), míg a diszkrét, kis logó a prémium, boutique fesztiváloknál (Művészetek Völgye, Tállya, Kolorádó) jellemzőbb.

Javasolt szolgáltatás-csomag fesztivál hálózsákokhoz

Nagy zenei fesztivál backstage és VIP

Sziget Fesztivál, Balaton Sound, Volt Fesztivál (Sopron), Strand Fesztivál (Zamárdi), Campus Fesztivál (Debrecen), SZIN (Szeged), FEZEN (Székesfehérvár), Fishing on Orfű és más nagy, 30 000+ fős fesztiválok számára branded hálózsák a backstage művész vendéglátáshoz, a VIP kemping zóna welcome gift csomagjába, valamint a sajtó és influencer regisztrációs csomagba. A logózott, összehajtható, kompakt méretű hálózsák a fesztivál branding emlékezetes, hosszú távon használt eleme.

Boutique és kulturális fesztivál

Művészetek Völgye (Kapolcs), Kolorádó (Mánfa), Bánkitó Fesztivál, Tállya Fesztivál, Zene Kert (Budapest), Belvárosi Fesztivál (Pécs), Veszprémi Utcazene Fesztivál, Ördögkatlan (Nagyharsány), Kerekdomb Fesztivál (Tállya), Szentendrei Teátrum, Régi Zenei Napok (Veszprém), Zsámbéki Nyári Színház és más kulturális, családbarát, 1 000–10 000 fős rendezvények számára branded hálózsák a kemping zónába, a szállóvendég csomagba és a támogatói (szponzor) welcome gift csomagba.

Kemping és outdoor brand regisztráció

Magyarországi kempingek (Balatontourist, Campus Hotel és Kemping, Lupa-tó kemping, Velencei-tó kemping, Tisza-tavi kempingek, Duna-kempingek), valamint outdoor brandek (Mammut, Millet, Fjällräven Magyarország, Nordway, Regatta, Columbia) és Magyar Turisztikai Ügynökség (MTÜ) aktív turisztikai programjaihoz branded hálózsák a regisztrációs csomagba, a Hervis, a Decathlon és a Sportmaster tagsági welcome pack eleme, illetve a 4Visions, a Rock Expedition és más magyar outdoor szervezők túra-csomag kiegészítője.

Cserkész, ifjúsági tábor és önkéntes program

Magyar Cserkészszövetség (MCSSZ), Országos Ifjúsági Iroda, Települési Ifjúsági Referensek Országos Szövetsége, valamint a nyári táborokat szervező alapítványok (Bátor Tábor, Lurkó Ház, SOS Gyermekfalvak, Máltai Szeretetszolgálat táborok) és a fesztivál-önkéntes programok (Sziget Önkéntes, Sound Önkéntes, Volt Önkéntes) számára branded hálózsák a tábori felszerelésbe és az önkéntes welcome pack csomagba, gyakran 50–200 db-os, több éves programsorozat keretében.

Gyártás, színek és logisztika a fesztivál hálózsák kategóriában

A hálózsákot magyar és EU-n belüli partnerektől szerezzük be. A külső anyag a poliészter 190T vagy 210T, vízlepergető (DWR) bevonattal. A bélés a pamut (kellemes tapintású, légáteresztő, de nehezebb) vagy az üreges szálas poliészter (könnyebb, gyorsabban szárad, jobb hőszigetelés) lehet, 150–400 g/m² bélés-súllyal. A hálózsák formája a "mummy" (anyószülött) vagy a "rectangular" (téglalap) forma; a mummyforma jobban tartja a hőt, a téglalap forma kényelmesebb, de kevésbé hatékony hőszigeteléssel. A cipzár a kétirányú YKK vagy SBS cipzár, amely a lábfejnél is nyitható a szellőzéshez, illetve a hálózsák takaróként való használatát is lehetővé teszi. A kompressziós tárolózsák a logózható, és a szállításnál, tárolásnál praktikus.

A Pantone színválasztás a fesztivál brandinghez illeszkedik. A feltűnő, nagy felületű logónál a fehér alapszínű hálózsák a leggyakoribb, mert ezen minden Pantone szín tisztán megjelenik. A feltűnő, karakteres szín (pl. Sziget kék, Sound narancs, Volt piros, Művészetek Völgye sárga, Bánkitó zöld, Tállya lila) a fesztivál arculatához illeszkedik, és a branding azonnal felismerhető. A sötét alapszín (fekete, sötétkék, sötétszürke, sötétszöld) a diszkrétebb, boutique fesztiváloknál jellemző, és itt a logó világos pigmentet (fehér, sárga, narancs) igényel. A Pantone Solid Coated és a Pantone Solid Uncoated a textileknél eltérő színprofilt ad, ezért a minta-gyártás előtt az adott szöveten ellenőrizzük a színhelyességet.

A dekorációs módszert a rendelési mennyiség, a logó összetettsége és a kívánt megjelenés határozza meg. 100–500 db között a szitanyomás a leggazdaságosabb, 1–4 színnel, éles kontúrokkal. 500 db felett a digitális DTG (direct-to-garment) nyomtatás és a hőtranszfer (heat transfer) is versenyképes, és itt már fotórealisztikus vagy több színátmenetes logók is megjeleníthetők. A hímzés a lábfejrész belső oldalán, a belső zseben vagy a kompressziós tárolózsákon kiegészítő elemként jelenik meg, és a minőségi jelzés a strapabíró, hosszú távú használatot is jelzi. A logózott cipzár-húzóka, a logózott belső zseb és a logózott tárolózsák a prémium megjelenést erősíti.

A szállítási logisztika Budapestről indul. A kész hálózsákok futárszolgálattal (GLS, MPL, DPD) jutnak el a fesztiválszervezőkhöz, kempingekhez és az ifjúsági szervezetekhez; a nagyobb, 25 kg feletti tételeknél a raklapos kiszállítás a gazdaságosabb. A fesztivál-logisztika a szezon előtti, jellemzően április–májusi kiszállítást preferálja, hogy a nyári szezonban (június–augusztus) a backstage, VIP és önkéntes csomagok időben rendelkezésre álljanak. Belföldi szállításnál a számla HUF-ban készül, 27% ÁFA-val. EU-n belüli gyártásnál a fordított adózás (reverse charge) alkalmazandó, amennyiben a megrendelő rendelkezik érvényes EU adószámmal. A határidőkre érdemes előre tervezni: a 6–8 hetes ablak a fesztiválszezon (április–május a nyári fesztiválok előkészítése) előtt feltétlenül szükséges.

Tervezési ütemezés fesztivál hálózsák projekthez

  1. 8–10 héttel a fesztivál előtt: a hálózsák típus (mummy vagy rectangular), a hőmérséklet-tartomány (+15, +5, 0, -5°C), a méret (180×75, 200×80, 150×60 cm), a bélés típus (pamut vagy üreges szálas poliészter), a Pantone szín és a várható mennyiség véglegesítése.
  2. 5–6 héttel előtte: fizikai vagy digitális minta jóváhagyása, a Pantone színek szövetmintán történő ellenőrzése, a logó felület (lábfej külső, belső zseb, tárolózsák) és a dekorációs módszer véglegesítése.
  3. 3–4 héttel előtte: gyártás, minőség-ellenőrzés, opcionális egyedi csomagolás (pl. logózott tárolózsák, celofán tasak, welcome card) elkészítése.
  4. Utolsó 1–2 hét: kiszállítás a fesztivál helyszínére, a backstage raktárba vagy a kemping zónába, átvételi elismervénnyel.

Gyakori kérdések

Milyen hőmérséklet-tartományú hálózsákot válasszak egy nyári fesztiválra?

A nyári fesztiválokra (június–augusztus) a +15°C komfort-tartományú, vékonyabb béléssel ellátott modell az ideális, mert a szabadtéri alvás éjszakai hőmérséklete a Balatonnál, a Velencei-tónál és a Duna-menti fesztiválhelyszíneken ritkán megy 12–15°C alá. Az átmeneti szezonra (május eleje, szeptember vége) a +5°C tartományú modell javasolt, a kora tavaszi vagy késő őszi kemping táborokhoz pedig a 0°C vagy -5°C tartományú, vastagabb béléssel ellátott hálózsák a megfelelő.

Testre szabható-e a hálózsák a fesztivál arculatához?

Igen, a hálózsák teljes mértékben testre szabható. A külső anyag Pantone színe, a bélés típusa (pamut vagy üreges szálas poliészter), a cipzár (YKK vagy SBS), a kompressziós tárolózsák és a logó felülete (lábfej külső oldala, belső zseb, tárolózsák) mind a fesztivál arculatához igazítható. A minta-gyártás előtt a Pantone színeket szövetmintán ellenőrizzük, és a logó fájlokat vektoros EPS vagy AI formátumban kérjük.

Mekkora minimális mennyiséggel érdemes rendelni?

100 darab alatti pilot megrendelésnél az egységár 25–35%-kal magasabb, és a Pantone színek egyeztetése is nehezebb. 100–300 darab között már elérhetők a Pantone alap színek, és a szitanyomás is gazdaságos. 500 darab felett a digitális DTG nyomtatás és a hőtranszfer is versenyképes, és a nagyobb mennyiség a fesztivál-szezonális csomagolás (pl. logózott tárolózsák, welcome card) költségét is megosztja.

A Corp-Merch partnere vagy hivatalos beszállítója bármely fesztiválnak vagy szabadtéri rendezvénynek?

Nem. A Corp-Merch független külső beszállító, amely a magyar fesztiváloknak, szabadtéri rendezvényszervezőknek, kemping és outdoor brandeknek, valamint cserkész és ifjúsági szervezeteknek segít a saját branded merchük előkészítésében. Nem vagyunk partneri, szponzori vagy hivatalos beszállítói kapcsolatban egyetlen fesztivállal, szervezettel vagy szabadtéri rendezvénnyel sem; minden konkrét megkeresést a megrendelő saját igényei és a kiválasztott esemény logó-használati szabályai alapján kezelünk.

A Corp-Merch független külső beszállító, amely magyar fesztiváloknak, szabadtéri rendezvényszervezőknek, kemping és outdoor brandeknek, valamint cserkész és ifjúsági szervezeteknek segíti a saját branded merchük előkészítését. Az oldalon említett fesztiválok, szervezetek és események kizárólag a kategória használatának szemléltetésére szolgálnak; a Corp-Merch nem áll velük partneri, szponzori vagy hivatalos beszállítói kapcsolatban. A feltüntetett árak, méretek és anyagok a gyártás véglegesítése előtt a konkrét termékminta és a Pantone színek alapján újra megerősítendők.

Ajánlatkérés fesztivál hálózsákra